Ekspertu viedoklis

3 Praktiski padomi, kā novērtēt sev piederošu īpašumu.

Sava īpašuma vērtību der apzināties katram. Dažādās dzīves situācijās vērtējumu var pieprasīt banka – hipotekārā kredīta izsniegšanai, valsts institūcija – uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanai, uzturēšanās atļaujas noformēšanai, tiesu darbiem, kā arī vērtējums var būt nepieciešams izsoļu, finanšu, mantojuma lietu un grāmatvedības vajadzībām.

Interbaltija eksperti, kuri vērtē mājas, dzīvokļus, zemi, biznesus, kā arī kustamo mantu jau vairāk nekā 25 gadus – sniedz praktiskus padomus, kā tikt pie sev piederošā īpašuma vērtējuma!

Izpētīt reklāmas piedāvājumus

Noteikti kāds pārdod līdzīgu, sev piederošo īpašumu Jūsu mājā vai vismaz mikrorajonā. Sludinājumus var meklēt interneta portālos www.ss.lvwww.reklama.lv, oficiālajā izsoļu portālā http://izsoles.ta.gov.lv, kā arī daudzos citos.

Var pat izpētīt papīra piedāvājumus, kas uzlīmēti uz ielas stabiem vai durvīm. Varbūtība, ka pirms pārdošanas tika noteikta īpašuma labākā cena – liela.

Galvenais neaizmirstiet, ka īpašumam tiešām jābūt līdzīgam – vismaz pēc mikrorajona, projekta tipa, stāva un istabu skaita.

Uzzināt no kaimiņiem

Neskatoties uz to, ka digitālajā laikmetā kaimiņi arvien mazāk sazinās savā starpā (laikam tā vietā izvēloties saziņu Facebook vai citus sociālus tīklus), var mēģināt ar viņiem iepazīties!

Iespējams kaimiņi ir dzirdējuši par kādu, kurš pirka vai pārdeva īpašumu Jūsu dzīvokļu projektā, kā arī, par kādu cenu noticis darījums. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz zina Jūsu kaimiņi, tajā skaitā, par Jums!

Pajautāt Interbaltija vērtētājam

Aptuveno īpašuma vērtību var ātri noteikt vērtēšanas speciālists – tam nepieciešams uzzvanīt vai ierasties uz tikšanos ar sertificēto Interbaltija vērtētāju.

Protams, mutiskam novērtējumam nebūs juridiska spēka, taču šāds variants ir visdrošākais. Pieredzējušam, sertificētam vērtētājam būs pamatots viedoklis, par cik īpašumu var pārdot, nopirkt, un kāda ir tā tirgus vērtība.