interbaltija

Aizdevuma novērtējums un kapitalizācija

Parādu kapitalizācija ir viens no SIA “Interbaltija” populārākajiem pakalpojumiem. Šajā rakstā esam apkopojuši atbildes uz klientu uzdotajiem jautājumiem par parādu kapitalizāciju.

1. Kas ir parādu kapitalizācija?

Vienkāršiem vārdiem sakot, tā ir aizdevēja kļūšana par uzņēmuma dalībnieku. Aizdevējs, kas var būt faktiskais uzņēmuma īpašnieks vai arī nesaistīta trešā persona, pieņem lēmumu “pārcelt” savu aizdevumu uzņēmuma bilancē no kreditoriem uz pamatkapitālu. Attiecīgi par aizdevuma novērtēto summu tiek palielināts uzņēmuma pamatkapitāls.

2. Kāpēc kapitalizēt parādus?

Parādu kapitalizācijas procesā tiek vienlaikus samazināti uzņēmuma kreditori un palielināts pašu kapitāls. Tas palielina uzņēmuma finansiālās stabilitātes rādītājus. Mēdz būt situācijas, kad uzņēmuma īpašnieks vai cita saistītā persona ir aizdevis līdzekļus uzņēmumam, bet tas sāk ciest zaudējumus un pastāv risks, ka pašu kapitāls kļūs negatīvs. Lai izvairītos no šādas situācijas, tiek pieņemts lēmums veikt parādu kapitalizāciju.

3. Kāda informācija ir nepieciešama atzinuma sagatavošanai?

Galvenā informācija ietver kapitalizējamā aizdevuma līgumu (uz kura pamata aizdevums ir radies), kā arī aktuālo bilanci, kur kreditoru sastāvā ir šis aizdevums atšifrēts. Papildus nepieciešami juridisko dokumentu projekti – dalībnieku lēmums par pamatkapitāla palielināšanu, pamatkapitāla palielināšanas noteikumi, dalībnieku reģistrs, un šo informāciju jau mēs koordinējam ar uzņēmuma juristiem. Pēc situācijas var būt pieprasīti papildus paskaidrojumi vai apliecinājumi.

4. Cik ilgā laikā var sagatavot parādu kapitalizācijas atzinumu?

Saņemot visu nepieciešamo informāciju, parādu kapitalizācijas atzinumu varam sagatavot 1 darba dienas laikā.

Objektīva vērtēšana
Interbaltija vērtējums palīdz šādās situācijās:
Untitled-2-4-1024x1024
3+ karte
Visu veidu vērtējumiem 10% Atlaide ar 3+ karti

Atlaide 10% apmērā nekustamo īpašumu, kustamās mantas un biznesa vērtējumiem, uzrādot 3+ Ģimenes karti.

3-cropped-1-p7xm3ku33oa0c2pkrfgkh2lija0x1zivepa6y3wcrk_1_11zon
Kontakti
Sazinies ar mūsu speciālistu komandu.

Sazinieties ar mums, lai uzdotu jautājumu, pieteiktos vērtējumiem vai citiem Interbaltija pakalpojumiem!

Centrālais birojs

Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084

Piezvani mums

(+371) 67 50 60 70