interbaltija

Nekustamo īpašumu vērtēšana

Interbaltija profesionāļi sniedz objektīvu viedokli par nekustamā īpašuma vērtību. Jūs varat būt droši, ka vērtējums ir objektīvs, jo vērtēšanas procesiem tiek piesaistīti nozares labākie speciālisti.

Interbaltija klienti izmanto visa veida nekustamā īpašuma (dzīvojamās platības, biroju, tirdzniecības un ražošanas telpu, noliktavu) vērtējumus visā Latvijas teritorijā.


Sertificēti speciālisti palīdz neatkarīgi no vērtējuma mērķa – aizdevuma nodrošinājums, īpašuma apdrošināšana, pirkšanas, pārdošanas vai pārvaldes lēmumu pieņemšana!

Interbaltija sniedz vērtēšanas pakalpojumus privātpersonām, institucionāliem un korporatīviem klientiem, kā arī tiesām un juridiskajiem birojiem Latvijā.

Interbaltija vērtējumi ir ātri, saskaņoti un precīzi, tādēļ ar mums sadarbojas Latvijas lielākās bankas un Interbaltija portfolio veido simtu apmierinātu klientu atsauksmes.

Interbaltija sniedz vērtēšanas pakalpojumus privātpersonām, institucionāliem un korporatīviem klientiem, kā arī tiesām un juridiskajiem birojiem Latvijā. Interbaltija vērtējumi ir ātri, saskaņoti un precīzi, tādēļ ar mums sadarbojas Latvijas lielākās bankas un Interbaltija portfolio veido simtu apmierinātu klientu atsauksmes.

Nekustamā īpašuma vērtēšana ir objekta tirgus cenas noteikšanas process, balstoties uz kritēriju kopumu, kas palīdz noskaidrot, par kādu cenu jūs varat šodien pārdot šo objektu.

Nekustamā īpašuma vērtēšanas kritēriju saraksts ietver:

 Īpašuma tips

 1. Īpašuma atrašanās vieta
 2. Attālums līdz citiem infrastruktūras objektiem
 3. Telpu izvietojums ēkā
 4. Plānojums
 5. Tehniskais stāvoklis
 6. Objekta labiekārtojums
 7. Apgrūtinājumi

Kāpēc Jums ir nepieciešams novērtēt nekustamo īpašumu?

Nekustamā īpašuma novērtējums Jums ir nepieciešams šādos gadījumos:

 Vērtēšana kreditēšanai – parasti šāds pakalpojums ir nepieciešams, lai sniegtu informāciju finanšu institūcijām, kuras vēlas noskaidrot, cik vērtas ķīlas ir aizņēmējam.

 • Tiesvedības izšķiršana. Kā vienu piemēru var minēt nekustamā īpašuma vērtēšanu, saņemot mantojumu, lai kompensētu daļu no summas mantiniekiem, kuri negūst tiesības, vai arī nepieciešams norādīt mantojuma vērtību, lai pareizi nomaksātu nodokļus.
 • Īpašuma pirkšana vai pārdošana – šajā procesā pircējam vai pārdevējam ir nepieciešams noskaidrot nekustamā īpašuma tirgus vērtību.
 • Īpašuma izvērtēšana mājokļa maiņai – ja vēlaties mainīt mājokli un pēc darījuma nepalikt ar zaudējumiem.
 • Vērtējumi izsoles sākumcenas noteikšanai. Izsoles mēdz būt brīvprātīgās un piespiedu, abos gadījumos sākumcenu palīdz noteikt vērtējums.
 • Grāmatvedības uzskaites vērtības aktualizēšana. Lai Jūsu uzņēmums saņemtu pozitīvu auditora atzinumu, nepieciešams aktualizēt nekustamā īpašuma novērtējumus.
 • Uzņēmumu reģistram nepieciešams sertificēta vērtētāja atzinums, lai ieguldītu nekustamo īpašumu pamatkapitālā.
 • Termiņuzturēšanās atļauju noformēšanai nepieciešams vērtējums iesniegšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
 • Apdrošināšanas gadījumos nepieciešams novērtējums, lai noteiktu apdrošinātā īpašuma patieso tirgus vērtību. 

Nekustamā īpašuma vērtēšanas veidi

 • Tirgus vērtības novērtējums. Rezultātā Jūs saņemat atzinumu par visvairāk iespējamo cenu par kādu Jūs varat iegādāties vai pārdot nekustamo īpašumu noteiktā laikā un vietā.
 • Nekustamā īpašuma kadastrālā vērtēšana. Iznākumā Jūs iegūstat cenu, kura veidojas Valsts zemes dienesta novērtējuma rezultātā. Parasti šo vērtību izmanto nodokļu un nodevu summas aprēķiniem.
 • Likvidācijas novērtējums. Rezultātā Jūs saņemat nekustamā īpašuma pārdošanas cenu par kādu var pārdot īpašumu pēc iespējās īsākā laikā.
 • Nekustamā īpašuma investīciju novērtēšana. Rezultātā Jūs iegūstat nākotnes iespējamo pārdošanas cenu, ņemot vērā cenu pieaugumu, riskus, investora plānus un reģiona attīstību.

Kādus īpašumus var novērtēt

 • Zeme un meži
 • Lauksaimniecības zeme
 • Komercapbūves zeme
 • Dzīvojamās telpas un ēkas
 • Privātmājas
 • Komerciālais un specializētais nekustamais īpašums
 • Noliktavas un citas biznesa telpas
 • Ražošanas telpas
 • Veikalu un biroju telpas
 • Viesnīcas un viesu nami

Nekustamā īpašuma vērtēšanas metodes

Galvenās nekustamā īpašuma novērtēšanas metodes ir salīdzinošā, ieņēmumu un izmaksu. Katrai no tām ir priekšrocības un trūkumi, un attiecīgi vislabākais rezultāts tiek sasniegts, ja tiek izmantotas visas trīs metodes vienlaikus.

Nekustamā īpašuma vērtēšanas salīdzinošā metode ietver līdzīgu īpašumu pārdošanas un piedāvājuma cenu izpēti tirgū. Tas ietver liela apjoma informācijas apstrādi, un maksimāla precizitāte tiek sasniegta, zinot daudzās tirgus nianses.

Nekustamā īpašuma vērtēšanas ienākumu metode ir vispopulārākā to cilvēku vidū, kuri nekustamo īpašumu uzskata par investīciju instrumentu. Šī metode ietver iespējamo nekustamā īpašuma ienākumu un risku novērtējumu. Tajā pašā laikā šāda novērtējuma galvenais uzdevums ir pasargāt investoru no pārmaksas.

Nekustamā īpašuma vērtēšanas izmaksu metode ir metode, kuru parasti izmanto kā indikāciju, jo ekspluatācijai gatava objekta izmaksas nedrīkst būt augstākas par funkcionāli līdzvērtīga objekta celtniecības, renovācijas, aizvietošanas vai pielāgošanas izmaksām.

Vai es varu pats novērtēt īpašumu?

Teorētiski nekustamā īpašuma novērtēšanu varat veikt pats. Lai to izdarītu, Jums ir jāpievēršas salīdzinošai analīzei un jāaplūko līdzīgu īpašumu cenas tirgū.

Taču ir vērts atzīmēt, ka šāda novērtējuma precizitāte saglabāsies zema un to nevarēs izmantot ne finanšu atskaitēs un kredītiestādēs, ne tiesas prāvās un strīdos.

Objektīva vērtēšana
Interbaltija vērtējums palīdz šādās situācijās:
Untitled-2-4-1024x1024
3+ karte
Visu veidu vērtējumiem 10% Atlaide ar 3+ karti

Atlaide 10% apmērā nekustamo īpašumu, kustamās mantas un biznesa vērtējumiem, uzrādot 3+ Ģimenes karti.

3-cropped-1-p7xm3ku33oa0c2pkrfgkh2lija0x1zivepa6y3wcrk_1_11zon
speciālisti

Nekustamo īpašumu vērtēšanas speciālisti

Interbaltija komandu veido pieredzējuši profesionāļi, kuri uzklausa klienta vēlmes, apzina tās, izstrādā stratēģiju un taktiku izvirzīto mērķu sasniegšanai.

ARNIS ZEILIS
Vērtēšanas nodaļas vadītājs
MARKS TARVIDS
Centrālā biroja vadītājs
MĀRIS BIRZULIS
Reģionālo nodaļu vadītājs
Sertifikācija

Mūsu speciālistu sertifikācija

Kontakti
Sazinies ar mūsu speciālistu komandu.

Sazinieties ar mums, lai uzdotu jautājumu, pieteiktos vērtējumiem vai citiem Interbaltija pakalpojumiem!

Centrālais birojs

Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084

Piezvani mums

(+371) 67 50 60 70